Elmadağın Sesi

Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi Devam Ediyor.

Güncel
02.07.2021 - Elmadağın Sesi
Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi Devam Ediyor.

YÜZME BİLMEYEN KALMASIN PROJESİ DEVAM EDİYOR.

Yüzme sporunu tabana yaymak çocuklarımıza ve gençlerimize spor, eğitim ve ahlaklarını geliştirmek, kaliteli antrenman yöntemleriyle sportif etkinliklere katılmalarını sağlayarak fiziksel, ruhsal ve düşünsel gelişimlerine katkıda bulunmak, dostluğu, paylaşmayı, rekabeti yaşayarak öğrenmelerini sağlayıp, topluma kişilik sahibi, sağlıklı bireyler kazandırmak, bağımlılıkla mücadele ederek zararlı alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışmak maksadıyla; Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye'de hayata geçirilen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi” Elmadağ İlçemizde devam etmektedir.

         İlçe Müdürü İbrahim TEKİNER'in 2020 yılı içerisinde 300'e yakın çocuğun ve gencin yüzme öğrenme sevincini yaşadıklarını, 2021 yılı hedeflerinin ise 600'e yakın çocuğa ve gence yüzme öğretmek olduğunu belirtmiştir.

         Elmadağ Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüze bağlı portatif yüzme havuzunda, 26 Haziran 2021 ayı itibariyle Covid-19 tedbirleri alınarak Maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine uyarak, deneyimli antrenörler ve cankurtaranlar eşliğinde 8 yaş ve üzeri çocuk ve gençlere yüzme kursları başlayacaktır.

Yüzme kursuna istekli olan çocuk ve gençlerin velileri tarafından kurs başvurularının Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne yapılması gerekmektedir.

Reklam Alanı (680x140)

Yorum Yaz

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi ve www.elmadaginsesi.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Reklam Alanı (680x130)