Elmadağın Sesi

Özümdeki Çocuk Etwınnıng Projesi

Güncel
21.03.2022 - Elmadağın Sesi
Özümdeki Çocuk Etwınnıng Projesi

ÖZÜMDEKİ ÇOCUK ETWİNNİNG PROJESİ

 

Türkiye geneli 5 farklı şehirden 10 Okul Öncesi Öğretmeni tarafından yürütülen “Özümüzdeki Çocuk – The Childin My Essence” e Twinning projesi başladı.

         Yenidoğan Anaokulu 5 yaş sınıf grubu öğretmeni Esma Yılmaz ve 4 yaş sabah grubu öğretmeni Melike Durmuş'un beraber yürüttükleri Özümüzdeki Çocuk Projesi başladı.

         Esma Yılmaz; günümüzde dijital bağımlılık adeta küresel bir salgın haline gelmiştir. Özümüzdeki Çocuk Projesi ile erken çocukluk döneminden itibaren çocuklarda ekran bağımlılığının önüne geçmeyi ve teknolojiyi doğru ve yerinde kullanma bilincini oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

         Melike Durmuş; Çocukların özlerinde bulunan yaratıcılık, merak duygusu, oyun oynayabilme ve aynı yolla öğrenme, sanat kültürel değerler ve doğaya saygılı davranmak gibi yeteneklerini keşfetmelerini sağlamayı planladıklarını ifade etti.

Reklam Alanı (680x140)

Yorum Yaz

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi ve www.elmadaginsesi.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Reklam Alanı (680x130)