Elmadağın Sesi

Mansur Yavaş Duyurdu: Kyk Başvurusu Yapan Dar Gelirli Öğrenciler Için Geçici Barınma Imkanı

Güncel
07.09.2022 - Elmadağın Sesi
Mansur Yavaş Duyurdu: Kyk Başvurusu Yapan Dar Gelirli Öğrenciler Için Geçici Barınma Imkanı

MANSUR YAVAŞ DUYURDU: KYK BAŞVURUSU YAPAN DAR GELİRLİ ÖĞRENCİLER İÇİN GEÇİCİ BARINMA İMKÂNI

 

Geçtiğimiz yıl Ankara’da üniversite okumaya gelen ve barınma sorunu yaşayan öğrencilere ev sahipliği yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi bu yıl da ihtiyaç sahibi öğrencilere yurt imkânı sağlayacak. Başkan Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada barınma sorunu yaşayan öğrencilere , “KYK yurtlarına başvurup da açıkta kalan ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlatları kendilerini yalnız hissetmesin. Yurtlarımızda misafir değil, ev sahibi sizlersiniz” çağrısında bulundu.  Yurt imkânından yararlanmak isteyen öğrenciler http://yurt.ankara.bel.tr/ adresi üzerinden başvuru yapabilecek.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi öğrenci dostu uygulamalarına hız kesmeden devam ediyor.

      Geçtiğimiz yıl Ankara’ya üniversite okumak için gelen ancak barınma sorunu yaşayan öğrencilere ev sahipliği yapan ABB, bu yıl da ihtiyaç sahibi öğrencilere yurt imkânı sağlamaya devam edecek.

 

YAVAŞ’TAN ÖĞRENCİLERE ÇAĞRI

Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden öğrencilere çağrı yaparak, Başkent Ankara'ya, yeni evinize hoş geldiniz. KYK yurtlarına başvurup da açıkta kalan ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlatları kendilerini yalnız hissetmesin. Yurtlarımızda misafir değil, ev sahibi sizlersiniz” notunu paylaştı.

Yurt imkânından yararlanmak isteyen öğrenciler http://yurt.ankara.bel.tr/ adresi üzerinden başvuru yapabilecek.

 

Reklam Alanı (680x140)

Yorum Yaz

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi ve www.elmadaginsesi.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Reklam Alanı (680x130)