Elmadağın Sesi

Eski Belediye Binası "Köy Konağı'na Dönüştü

Güncel
24.09.2021 - Elmadağın Sesi
Eski Belediye Binası "Köy Konağı'na Dönüştü

ESKİ BELEDİYE BİNASI KÖY KONAĞI’ DÖNÜŞTÜ

 

 

Yenidoğan Mahallesinde yer alan, eski belediye binası olarak atıl durumda bulunan, Köy Konağı, Elmadağ Belediyesi tarafından kültürel değerlere sahip çıkılarak koruma altına alınıp, restorasyon çalışmaları tamamlanarak hizmete açıldı.

 

Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın: “Yıllardır kullanılmayan, atıl durumda olan ve kısa sürede restorasyon çalışmalarını tamamladığımız, elde edilen geliri üniversite öğrencilerimize burs olarak verilecek olan, Çocuk Parkı alanlarıyla desteklenerek daha ferah, hem mimari hem de kullanım olarak geleneksel değerleri yansıtan Köy Konağımız, kahvaltı, çorba, tirit, ızgara ve diğer yöresel yemek çeşitleri ile hizmete açılmıştır. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 

“Değerlerimize sahip çıkmalı ve el birliği ile korumalıyız”

 

Başkan Aşkın: “Doğru yerde doğru zamanda yatırımlar yaparak memleketimizin 1 kuruşunun bile israf edilmemesi için çalıştık. İşlerimizi hassasiyetle takip edip tüm yatırımlarımızın birebir takipçisi olduk. “dedi.

Reklam Alanı (680x140)

Yorum Yaz

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi ve www.elmadaginsesi.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Reklam Alanı (680x130)