Elmadağın Sesi

Elmadağ Belediyesi Küçük Dostlarımızın Beslenme Ve Barınma İhtiyacını Karşılıyor.

Güncel
08.04.2022 - Elmadağın Sesi
Elmadağ Belediyesi Küçük Dostlarımızın Beslenme Ve Barınma İhtiyacını Karşılıyor.

Sokak hayvanlarına yönelik birçok örnek uygulamayı hayata geçiren Elmadağ Belediyesi, doğadaki canlılar için seferber oldu.

Doğaya ve çevreye değer veren sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Elmadağ Belediyesi, İlçenin muhtelif yerlerine yerleştirdikleri beslenme noktaları ve kulübeler sayesinde, sokak hayvanlarının sıcak ve soğuk günlerde olası bir mağduriyet yaşamasını engelliyor.


Sokak hayvanlarının rahatlıkla ulaşabileceği, mama ve su bölümleri yer alan, üstü kapalı olarak tasarlanan besleme noktalarına ve dağlık alanlara yiyecek bırakarak, küçük dostlarımızın beslenme ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

 

Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın: “Sokak hayvanlarının hayatını olumsuz etkileyen hava koşullarında, yeni yapmış olduğumuz kulübelerinde, hem besleniyor hem de barınabiliyorlar. En güzel şekilde hayatlarını sürdürmeleri için onları misafir ediyoruz, beslenmelerini ve tedavilerini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, Bizlere emanet olan, can dostlarımızı besleme noktalarında ve yoğunlukta yaşamakta olduğu doğal yaşam alanlarında beslenme ihtiyaçlarını karşılıyoruz." dedi.

Reklam Alanı (680x140)

Yorum Yaz

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi ve www.elmadaginsesi.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Reklam Alanı (680x130)