Elmadağın Sesi

Elmadağ Belediyesi İlçenin Daha Temiz Olması Için Belediye Olarak Çalışmalarını Aralıksız Olarak Ve Yenilikçi Bakış Açısıyla Sürdürüyor.

Asayiş
22.04.2021 - Elmadağın Sesi
Elmadağ Belediyesi İlçenin Daha Temiz Olması Için Belediye Olarak Çalışmalarını Aralıksız Olarak Ve Yenilikçi Bakış Açısıyla Sürdürüyor.

Elmadağ Belediyesi İlçenin daha temiz olması için belediye olarak çalışmalarını aralıksız olarak ve yenilikçi bakış açısıyla sürdürüyor.

            Görüntü kirliliği oluşturan, hem pis kokular yayılmasını hem de böceklenme ve sinek toplanması sorunları oluşturan, hijyenik olmayan, sokakta her köşe başında dolmuş taşmış çöp kutularından kurtulmayı ve çocukların güvenle oynayabileceği temiz alanlar oluşturmayı amaçlayan Elmadağ Belediyesi, çöp konteynerlarını yer altına alıyor, Yer üstündeki eski konteynerları da yenileri ile değiştiriyor.

           Yeraltı Çöp Konteynerleri, uzaktan kumandalı elektronik sistemli vince sahip çöp kamyonlarınca toplanıyor. Boşaltılma ve yıkanarak temizlenme özelliğine sahip olan konteynerler, kullanım kolaylığı ve boşaltma esnasındaki sessizliği ile dikkat çekiyor , çöp sularının akmasını da engellemesiyle halk sağlığını korumaya da katkı sağlıyor.

           Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın: “Şehir estetiğine uygun, görüntü kirliliğinden uzak Yeraltı ve yerüstü yeni sitem çöp konteynerları çevrenin korunması, Elmadağlı vatandaşların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamalarına olanak sağlayacak, el değmeden boşalttığı için işçilerimizin hijyen ve iş güvenliği doğrudan sağlanabilecek. Daha temiz, yaşanabilir bir Elmadağ için; hedefimiz yenilikçi çözümler sunarak, ilçemizi bu sene varil çöp sisteminden kurtarıp nüfus yoğunluklarına orantılı olarak yeraltı ve yerüstü sistemlerini yaygınlaştırarak Avrupa standartlarına çıkarmak.” dedi.

Reklam Alanı (680x140)

Yorum Yaz

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi ve www.elmadaginsesi.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Reklam Alanı (680x130)