Elmadağın Sesi

Başkentli Öğrenci Ve Ailelerine Bisiklet Sürüş Eğitimi

Güncel
22.09.2021 - Elmadağın Sesi
Başkentli Öğrenci Ve Ailelerine Bisiklet Sürüş Eğitimi

AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI’NDA BAŞKENTLİ ÖĞRENCİ VE AİLELERİNE BİSİKLET SÜRÜŞ EĞİTİMİ

 

    Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Avrupa Türkiye Delegasyonu’nun iş birliğiyle düzenlenen “Avrupa Hareketlilik Haftası” Başkent’te çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Sağlıklı yaşamı teşvik etmek ve bisiklet kullanımını artırmak amacıyla Batıkent Bisiklet Kampüsü’nde Sincan Yenikent İlköğretim Okulu’ndan gelen 25 öğrenci ve ailelerine hem teorik hem uygulamalı ‘Bisiklet Sürüş Eğitimi’ verildi.

 

    Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Türkiye Delegasyonu’nun katkılarıyla “Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” temasıyla “Avrupa Hareketlilik Haftası”nı Başkent’te de çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam ediyor.

    EGO Genel Müdürlüğü bu etkinlikler kapsamında Batıkent Bisiklet Kampüsü’nde öğrenci ve ailelerine yönelik “Bisiklet Sürüş Eğitimi” düzenledi. Teorik ve uygulamalı gerçekleştirilen “Bisiklet Sürüş Eğitimi”ne, EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş ile Hollanda Büyükelçiliği Ticaret ve Ekonomi Müsteşarı Hellene Rekkers da katıldı.

 

“ÖZELLİKLE YETİŞKİNLERİN BİSİKLET SÜRME EĞİTİMİ ALMALARI BİZİM İÇİN ÇOK ANLAMLI”

    Sincan Yenikent İlköğretim Okulu’ndan 25 öğrenci ve ailesinin katıldığı eğitimi yakından izleyen EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, çocuklara eğitim sertifikalarını takdim ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu yıl sürdürülebilir ulaşım, sağlıklı ve güvenli hareketlilik temasıyla tüm dünyada 45 ülkede 2 bin 374 kurum ve kuruluş tarafından kutlamalar yapılıyor. Biz de çocuklar ve ailelerine hem teorik hem de uygulamalı bisiklet sürüş eğitimi vermek istedik. Çocuklar için eğitim anlamlı ama annelerine bisiklet sürmeyi öğretmek de çok anlamlı bizim için. Avrupa Birliği Delegasyonu’ndan ve Hollanda Büyükelçiliği’nden müsteşarımızla birlikte bütün Ankaralıları bu etkinliklere davet ediyorum.”

    Hollanda Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Helene Rekkers da öğrencilere ve ailelerine seslenerek, “Bisikletle ulaşımın ne kadar sağlıklı olduğunu özellikle covid döneminde ne kadar tercih edilir olması gerektiği konusunda farkındalık yaratmak için çalışmalar yapıyoruz. Bisikletle seyahat ettiğiniz zaman arabada olduğu gibi park sorunu yaşamıyorsunuz. İsteğiniz zaman istediğiniz yere gidebiliyor ve alışveriş yapabiliyorsunuz. Hem sağlıklı bir yöntem hem de açık havada olmak tercih edilir bir ulaşım aracı” dedi.

Reklam Alanı (680x140)

Yorum Yaz

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi ve www.elmadaginsesi.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Reklam Alanı (680x130)