Elmadağın Sesi

Ankara'nın Başkent Oluşu Elmadağ'da Coşkuyla Kutlandı.

Güncel
14.10.2021 - Elmadağın Sesi
Ankara'nın Başkent Oluşu Elmadağ'da Coşkuyla Kutlandı.

Ankara'nın Başkent Oluşu Elmadağ'da Coşkuyla Kutlandı.

Elmadağ Belediyesi, TİKA ve Ankara Kulübü Derneği işbirliğinde Ankara'nın Başkent Oluşunun 98'inci yılı kapsamında “5-13 Ekim Uluslararası Başkent Ankara Haftası Türk Dünyası Konseri” düzenlendi.

            İlçemize gelen misafirleri Ankara Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Ağa KURT, dernek üyeleri karşıladı. Gelen misafirle ilk olarak Elmadağ Belediyesinin restore edip hizmete sunduğu Köy Konağında yöresel düğün yemeklerimizin ikram edildi.

            Ankara'nın Başkent oluşunun 98'inci yılı Dolayısıyla düzenlenen program akşam Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde devam etti.

            Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin ÖZASLAN “Her yıl törenlerle kutladığımız 13 Ekim ise Ankara'mız için olduğu kadar ülkemiz ve Türk dünyası açısından da önemli bir tarihin yıldönümüdür. Bu yıl, 13 Ekim 1923 tarihinde çıkarılan kanunla Ankara'nın başkent ilan edilişinin 95. yıldönümünü kutlamaktayız.

            Ankara'nın sivil temsilcisi olan Ankara Kulübü olarak Ankara açısından büyük önem taşıyan 5-13 Ekim tarihleri arasında olan günleri bu yıl, Türk dünyası ülkelerinden gelecek olan sanatçı dostlarımızın katkısıyla “Uluslararası Başkent Ankara Haftası” olarak kutlayacağız. Bu hafta içerisinde İlçe belediyelerimiz ile işbirliği içinde konserler gerçekleştireceğiz. Elmadağ ilçemizde de güzel bir etkinlik düzenledik.

            Tüm Ankaralı hemşerilerimizin, vatandaşlarımızın etkinliklerimize katılımından büyük mutluluk duyarız.”dedi.

            Etkinlikte Mustafa Kemal ŞİMŞEK Konseri, Kırgızistan “Arruke” ve “Nuska” Dans Topluluğu Gösterisi, Karakalpakistan Cumhuriyeti “Aikulash” Devlet Halk Dansları Topluluğu Gösterisi, Özbekistan Devlet Filarmoni Orkestrası Buhara Bölge Şubesi “Mavriği” Topluluğu Gösterisi, Ankara Kulübü Derneği Seymenler Gösterisi vatandaşlara ve davetlilere coşkulu anlar yaşattı.

Reklam Alanı (680x140)

Yorum Yaz

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi ve www.elmadaginsesi.com sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Reklam Alanı (680x130)